Havajské masáže Lomi Lomi

Havajská masáž je kouzelným smyslovým zážitkem a právem se považuje za perlu mezi masážemi. Umí očarovat luxusem, výjimečností a originalitou. Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Havajská masáž Lomi Lomi (milující ruce) využívá velmi plynulých, měkkých i hlubokých technik a je prováděná hlavně předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla.

Havajská masáž je vhodná především pro klienty, kteří jsou denně vystavováni psychickému a fyzickému tlaku, při přepracovanosti a nesoustředěnosti, při častých bolestech celého organismu, při pocitech ztuhlosti svalů a kloubních spojení, při vnitřní nerovnováze, nervozitě a podráždění.
Havajská masáž je terapie už odpradávna praktikovaná na havajských ostrovech. Byla označována za svatý rituál a předávána z generace na generaci. Vychází z léčitelské tradice, jejímž cílem je zachování celkového zdraví a harmonie člověka. Masáž se zaměřuje nejen na fyzický aspekt lidského těla (stimulace krevního oběhu a lymfatického systému, podpora přirozené detoxikace těla, uvolnění kloubů, odstranění bolesti a stažení svalů), ale také na rozvoj psychické roviny. Lomi Lomi pomáhá uvolnit energetické bloky, energie může proudit tělem a tak dochází k odstranění blokád a vyrovnanosti organismu.
Indikace, účinky havajské masáže:
-odstraňuje fyzickou i psychickou únavu
-odstraňuje napětí ve svalech a kloubech
-zvyšuje pohybové schopnosti
-prokrvuje celý organismus
-stimuluje lymfatický systém
-detoxikuje organismus
-zlepšuje neurologické problémy a imunitní systém
-relaxace harmonizuje organismus
-umocňuje pocity klidu a pohody
-odstraňuje nesoustředěnost
Kontraindikace, kdy není havajská masáž vhodná:

-infekční onemocnění, záněty, pooperační stav

-kožní problémy, velké modřiny, otevřené rány, popáleniny

-křečové žíly

-těhotenství